دسته‌بندی نشده

پارچه فایبرگلاس چیست؟

Fiberglass fabric

فایبرگلاس

پارچه فایبرگلاس مشبک انعطاف‌پذیری است که از الیاف شیشه‌ای تابیده شده ساخته می‌شود که به صورت مواد منعطف و پارچه‌ای بافته می‌شود. به صورت رول یا ورق موجود است. پارچه فایبر گلاس به ندرت به تنهایی استفاده می شود. معمولاً به صورت لایه لایه با رزین یا مواد دیگر یافت می شود، جایی که یک چارچوب انعطاف پذیر و همچنین یک مانع ضد آتش و ضد آب ایجاد می کند.

دیوارپوش فایبرگلاس

جنس فایبر گلاس

فایبرگلاس یک ماده سبک وزن، همه کاره و مقرون به صرفه است که در انواع بی پایانی از محصولات صنعتی و تجاری استفاده می شود. از آنجایی که از شیشه ساخته شده است، به طور طبیعی در برابر گرما، آتش، آب، مواد شیمیایی، آفات و باکتری ها مقاوم است. نسبت به سایر محصولات مشبک مانند فولاد سبک تر و انعطاف پذیرتر است، اما همچنان استحکام کششی بالایی دارد، به این معنی که می تواند تحت فشار بدون شکستگی نگه دارد. در قالب پارچه، فایبرگلاس مزیت بیشتری دارد که با زوایای عجیب و غریب و منحنی‌هایی مانند آنهایی که روی تخته موج‌سواری یا ماشین برفی یافت می‌شوند مطابقت دارد. در این کاربردها، پارچه فایبرگلاس چارچوبی را فراهم می کند که یک رزین مایع به آن متصل می شود و استحکام، فرم و دوام را برای محصول نهایی فراهم می کند.

پارچه مش فایبرگلاس چه کاربردی داره؟

پارچه مش فایبر گلاس به طور گسترده در کشتی سازی و ساخت هواپیما استفاده می شود. می توان آن را به عنوان یک لایه مانع در داخل هواپیما، نمای بیرونی قایق ها و حتی تیغه های روتور هلیکوپتر یافت. اغلب به عنوان محافظ حرارتی استفاده می شود زیرا دارای خواص رسانایی حرارتی پایینی است. این بدان معنی است که گرما به سرعت از طریق فایبرگلاس پخش می شود و آن را قبل از ذوب شدن در برابر دماهای بسیار بالا مقاوم می کند.

Fiberglass mesh fabric

کاربرد پارچه فایبر گلاس در شرکت های ساختمانی

شرکت های ساختمانی همچنین از پارچه فایبر گلاس در بسیاری از کاربردها استفاده می کنند. می توان از آن برای افزودن یک مانع نسوز به خانه ها و ساختمان ها استفاده کرد و گاهی اوقات برای تقویت بتن استفاده می شود که به همان روش رزین چسبانده می شود. پارچه فایبر گلاس ممکن است برای ایجاد چارچوب برای گچ کاری یا سایر پرداخت های سنگ تراشی استفاده شود. همچنین در ساخت زمین های تنیس استفاده می شود.

Fiberglass fabric in construction

فایبرگلاس در مدرهای الکترونیکی

از آنجایی که فایبرگلاس دارای کیفیت عایق عالی است، معمولاً در مدارهای الکترونیکی برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد آنها استفاده می شود. مش فایبرگلاس در محصولات روزمره نیز استفاده می شود، از پشتی فرش گرفته تا صفحه نمایش فیلم، از پنجره ها تا تسمه نقاله. حتی در مدل‌های هواپیماهای کنترل از راه دور نیز یافت می‌شود، جایی که استحکام سبک وزن و انعطاف‌پذیر آن به هواپیما کمک می‌کند تا از سقوط دست نخورده جان سالم به در ببرد.

Fiberglass in electronic modules

 

پارچه فایبر گلاس را می توان برای کاربردهای خاص سفارشی کرد. کارخانه هایی که مش را تولید می کنند معمولاً با طراحان و مهندسان کار می کنند تا بهترین نوع، وزن و بافت پارچه را برای یک کاربرد خاص پیدا کنند. مش را می توان با پرداخت های مختلف برای مقاومت شیمیایی، مقاومت در برابر آتش یا مقاومت در برابر آب در صورت نیاز درمان کرد.

اگر قصد خرید پارچه فایبرگلاس را دارید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *