دسته‌بندی نشده

انواع نخ نسوز

نخ نسوز

نخ نسوز چیست؟ انواع نخ نسوز

اصطلاح نخ نسوز که در صنعت اقلام نسوز به کار می رود برای الیافیست که مقاومت حرارتی بالایی دارند که یکی از پرفروش ترین محصولات این صنعت است.
نخ نسوز برای دوخت درزها و چسباندن تکه‌ها به لباس‌ها و وسایلی که توسط اولین واکنش‌دهنده، شرکت‌کنندگان در ورزش‌های موتوری و سایر افرادی که نیاز به محافظت در برابر آتش و گرما دارند به کار گرفته می شود.

انواع نخ نسوز :

۱.نخ نسوز سرامیکی (Ceramic Yarn)
۲. نخ نسوز فایبر گلاس
۳. نخ نسوز آزبست
۴. نخ نسوز گرافیت
۵. نخ نسوز تفلونی

نخ نسوز سرامیکی

امروزه الیاف سرامیکی برای تولید پتوهای سرامیکی یا فرآوری نخ های سرامیکی نسوز تا طیف وسیعی از محصولات بافته شده مورد نیاز در این زمینه تولید می شود. نخ های سرامیکی مورد استفاده در پارچه های سرامیکی برای استفاده در دماهای بالا تا حدود ۱۴۰۰ درجه دارای تحمل حرارت هستند. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به حفظ انعطاف برای استفاده در آب بندی حرارتی و به عنوان پرکننده در قسمت هایی مانند آب بندی و آب بندی درب ها، یراق آلات و همچنین برای بافت پکینگ ها اشاره کرد. نخ نسوز سرامیکی معمولاً برای ساخت پارچه‌های سرامیکی، روکش‌های بلال، برای بافته‌سازی استفاده می‌شود – محصولی که در آن الیاف سرامیکی با سیم یا فایبر گلاس اینکونال تقویت می‌شوند.

طناب نسوز مدل سرامیکی

نخ نسوز آزبست:

برای ساخت طناب آزبست (نخ نسوز آزبس) از الیاف کریزوتیل آزبست بلند (سفید) استفاده می شود. آزبست یکی از قدیمی ترین ترکیبات طبیعی است که از دیرباز به عنوان عایق حرارتی استفاده می شده است. نخ نسوز مدل آزبست

نخ فایبرگلاس نسوز:

جنس فایبرگلاس گروهی از الیاف است که از الیاف شیشه به عنوان ماده اولیه استفاده می کنند. الیاف شیشه بر اساس هندسه – ویژگی های ظاهری به دو دسته کلی تقسیم می شوند: الیاف پیوسته که برای تولید نخ و الیاف استفاده می شود و الیاف ناپیوسته یا کوتاه که برای ساخت تخته، فیلتر یا پتوهای فایبرگلاس استفاده می شود. الیاف فایبر گلاس به شکل پشم و پنبه است و برای ساخت طناب، پارچه و سایر منسوجات استفاده می شود. پشم فایبرگلاس که معمولا از الیاف شیشه ناپیوسته ساخته می شود به عنوان عایق حرارتی و صوتی استفاده می شود. سه نوع الیاف فایبر گلاس وجود دارد: نوع E که برای مصارف الکتریکی استفاده می شود، نوع T که برای کاربردهای حرارتی استفاده می شود و نوع C که برای کاربردهای شیمیایی استفاده می شود.

نخ نسوز مدل فایبرگلاس

نخ نسوز گرافیت

نخ نسوز سیمی گرافیت این بسته آب بندی نسوز یکی دیگر از اعضای خانواده آزبست سبز است. البته با این تفاوت که این پکینگ برای افزایش قدرت در برابر فشارها توسط مفتول های اینکونسل و ضد زنگ تقویت و بافته می شود که باعث افزایش استحکام و تفاوت آن می شود.

 

نخ نسوز مدل گرافیت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *